Osalemisinfo 4. oktoobri seisuga [PDF]. Parkimisinfo [PDF]

32. Eesti õigusteadlaste päevad "Põhiseadus 20. Õiguspraktika pragmatismist põhiseaduslikkuseni" toimuvad 4.-5. oktoobril 2012 Tartus.
   
Eesti Juristide Liidu ja Eesti Akadeemilise Õigusteaduse Seltsi eestvõtmisel peeti õigusteadlaste päevade toimkonna koosolekuid 6. septembrist 2011 kuni 12. aprillini 2012. Arutelude tulemusena valminud programmis otsitakse vastuseid küsimusele, kui palju on õiguspraktikas tänapäeval kohta "vanamoodsatele" põhiseaduslikkuse argumentidele. Kas majanduslik otstarbekus ühelt ja massimeedia pealesurutav populistlik lihtsustatus teiselt poolt on muutnud riigi ja inimese suhte niivõrd, et vajame põhimõtteliselt uusi alustalasid? Kas ja kuivõrd vajame kohtueelse uurimise ja kohtumenetluse ökonoomiat põhiõiguste kaitstuse arvelt, euromajanduse päästmist rahvusriikluse ja eelarvelise iseseisvuse arvelt, sotsiaalset turvalisust ettevõtlusvabaduse ja vaba eneseteostuse arvelt?

Esimese päeva hommikune plenaaristung peetakse Vanemuise Kontserdimajas, pärastlõunal jätkub töö sektsioonides: avalik õigus Dorpati konverentsikeskuses, eraõigus Vanemuise Kontserdimajas, ning karistusõigus Tartu Ülikooli aulas. Väliskülaliste ettekannetele tagatakse sünkroontõlge. Teisel päeval toimuvad arutelud Tartu Ülikooli aulas ja Dorpati konverentsikeskuses: info kellaaegade ja saalide osas on kättesaadav programmis.

Kolmapäeval, 3. oktoobril kell 19.30-22.00 toimub Tartu Ülikooli rektori prof Volli Kalmu vastuvõtt õigusteadlaste päevadest osavõtjatele Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis.

Neljapäeval, 4. oktoobril algusega kell 20.00 toimub teaduskeskuses AHHAA pidulik õhtu koos toitlustamisega (uksed avatakse kell 19.30). Programmis on teadusteatri show, planetaariumietendused, töötoad ning jazzansambel Crash (uksed suletakse kell 23.30).